GOPS Lesznowola

Koronawirus - niezbędne informacje

W związku ze stanem epidemii, do odwołania budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli jest zamknięty dla interesantów i wszystkie sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną bądź elektroniczną. W wyjątkowych sytuacjach Interesanci przyjmowani są w budynku Ośrodka. Od  23 kwietnia 2020 r., obsługiwane są osoby załatwiające pilne sprawy związane z ubieganiem się o świadczenia z pomocy społecznej.  Wizyty należy umawiać telefonicznie lub mailowo.

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej każdego dnia pracy w godzinach 7.30 – 19.00, pełnimy dyżur pod numerem 22 757 93 40, w celu udzielenia niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Ponadto wszelkich informacji dotyczących pomocy osobom potrzebującym w związku ze stanem epidemii można uzyskać pod linkiem https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych.

Apel Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli do SeniorówOd czwartku 16 kwietnia 2020 r. wszedł w życie obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nie musimy używać do tego celu profesjonalnych maseczek - mogą to być materiałowe maski własnej roboty, chusty, apaszki czy szaliki. Nakaz nie obowiązuje m.in. dzieci do lat 4, osoby z trudnościami w oddychaniu, osoby, które nie są w stanie samodzielnie założyć maseczki, a także księży sprawujących posługę, kierowców autobusów czy żołnierzy podczas służby.

Z zasłoniętą twarzą obowiązkowo musimy pojawić się w sklepie, aptece, banku czy w kościele.  Nos i usta zasłaniamy podróżując komunikacją publiczną, taksówką, a nawet we własnym samochodzie, jeśli pasażerami nie są nasi domownicy. Obowiązek zasłaniania nosa i ust dotyczy nas w budynkach administracji publicznej, budynkach oświatowych, socjalnych i biurowych, a także na terenie nieruchomości wspólnych.

Poniżej - instrukcja jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli świadczy również pomoc osobom objętym kwarantanną domową. Jeśli nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy takiej jak np. zrobienie zakupów prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka dyżurującymi pod numerem telefonu 22 757 93 40 w dni powszednie w godzinach 7.30 – 19.00.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 
Rodzina 500+
 
E-puap 2
 
Powiatowy Urząd Pracy Piaseczno
 
Empatia
 
Urząd Gminy Lesznowola