GOPS Lesznowola

KAPITAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ 2013

SPOTKANIE WIGILIJNE W ZAMIENIU
21 grudnia 2013r. odbyło się pierwsze Spotkanie Wigilijne zorganizowane dla mieszkańców Zamienia. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli w ramach działań środowiskowych w projekcie systemowym pod nazwą „Kapitał na przyszłość” realizowanym w ramach POKL Poddziałanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej” i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zamieniu. Spotkanie odbyło się w miejscowej świetlicy, która wystrój wprowadził wszystkich gości w świąteczny nastrój. W przygotowanie Wigilii oraz wspólne kolędowanie zaangażowali się mieszkańcy miejscowości wraz z dziećmi i pracownicy podległych jednostek. Atrakcją spotkania był występ dzieci uczęszczających do świetlicy w Zamieniu, a także muzyka na żywo w wykonaniu Pana Stanisława Piotraka. Swoja obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Lesznowola Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Ksiądz Proboszcz Grzegorz Juszczyk oraz Radni Gminy Lesznowola.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie oraz mile spędzony czas. Życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2014 i zapraszamy do dalszej współpracy.


Wigilia 2013

Wigilia 2013

Wigilia 2013

Wigilia 2013






Wspomnienia z dwudniowej wycieczki integracyjnej do Krakowa i Wieliczki
w dniach 13 - 14 grudnia 2013 roku w ramach działań środowiskowych
w projekcie „Kapitał na przyszłość”


     Kraków przywitał nas piękną pogodą. Około południa nasza 36 – osobowa grupa (beneficjenci projektu oraz ich otoczenie) spotkała się z przewodnikiem, który rozpoczął zwiedzanie od Wzgórza Wawelskiego. Pierwszą atrakcją był Smok Wawelski, który znajduje się u podnóża Wzgórza Wawelskiego. Smok był atrakcją szczególnie dla dzieci, ponieważ co pięć minut ział ogniem. Rzeźba, zasilana gazem ziemnym, została postawiona dla upamiętnienia popularnej legendy o Smoku Wawelskim. Po obejrzeniu rzeźby i zrobieniu kilku fotek udaliśmy się w stronę Rynku, gdzie w Kościele Mariackim podziwialiśmy gotycki ołtarz mistrza Wita Stwosza. Byliśmy w Katedrze Wawelskiej i kryptach, w których znajdują się groby królów polskich. Weszliśmy również na wieżę, aby zobaczyć i dotknąć dzwonu Zygmunta. Po obiedzie, poprzedzonym długim spacerem, ponownie wróciliśmy na Dziedziniec Zamkowy, żeby nacieszyć się wieczornym spacerem po pięknie oświetlonym Krakowie. Niektórym osobom udało się poczuć magię świąt we wspaniałych Sukiennicach, gdzie odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na nocleg do Wieliczki. Po zakwaterowaniu i kolacji uczestnicy mieli wolny czas dla siebie.
     Drugiego dnia, po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce.
Naszym przewodnikiem był sympatyczny Górnik, który zszedł z nami drewnianymi schodami w dół. W głąb ziemi prowadził nas szyb Mikołaja Daniłowicza. Do pokonania mieliśmy ponad 300 stopni. Podczas zejścia Górnik pokazywał nam liczne korytarze i opisywał najpiękniejsze komnaty solne. Największe wrażenie zrobiła na nas ogromna, pięknie zdobiona elementami solnymi Kaplica Św. Kingi, która znajduje się 101 metrów pod ziemią. Jest to miejsce nie tylko zachwycające urodą solnych rzeźb i zdobień, lecz posiadająca niezwykłą akustykę.
W wielickiej kopalni odwiedziliśmy również podziemne Muzeum Żup Krakowskich usytuowane na trzecim poziomie na głębokości 135 metrów. Zbiory zebrane w 14 komorach przedstawiają zarówno losy kopalni, narzędzia i urządzenia służące do wydobycia i transportu soli, jak również historię samego miasta. Podziemnymi szlakami wędrowaliśmy przez ponad 2 godziny, a największymi bohaterami były dzieci, które dzielnie pokonały długie trasy w mrocznych korytarzach kopalni. Ostatnim etapem pobytu w Kopalni był wyjazd windą na powierzchnię, który wzbudził wiele emocji, gdyż windzie było i ciasno,
i ciemno. Na koniec zrobiliśmy ostatnie pamiątkowe zakupy, a później udaliśmy się na pyszny obiad
i chwilę odpoczynku.
     W drodze powrotnej udaliśmy się do Mc Donalds’a, który sprawił wiele radości najmłodszym. Dwudniowy pobyt zakończyliśmy z bardzo dobrymi humorami i niezapomnianymi wrażeniami.





Anna Jakóbik
Pracownik socjalny











Od października do grudnia 2013 roku w ramach projektu „Kapitał na przyszłość” na terenie Gminy Lesznowola odbywały się warsztaty edukacyjno-kulturalne dla środowiska lokalnego.
Oto, krótka relacja fotograficzna.


Świetlice GOK i GOPS Lesznowola i Łazy

Umiejętności wychowawcze dla rodziców




Magdalenka „Centrum Integracji Społecznej”

„Zdrowo żyję” jak się zdrowo odżywiać oraz nauka nordic-walking




Świetlica GOK w Lesznowoli


Decoupage

technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej




Z wielkim zaangażowaniem uczymy się metod zdobienia








A takie są efekty!!!!!!




Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-kulturalne dla środowiska lokalnego, które będą również realizowane w 2014 roku.
Informacje w GOPS Lesznowola .








W związku z realizacją Projektu Systemowego „Kapitał na przyszłość, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli w ramach Działania 7.1 „Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji”, Poddziałania 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, zapraszamy do złożenia oferty cenowej na realizację

dwóch czterogodzinnych warsztatów edukacyjnych dla środowiska lokalnego pod nazwą „ Żyję zdrowo”
Termin warsztatów do uzgodnienia: w listopadzie i grudniu 2013 roku w miejscowościach na terenie Gminy Lesznowola.


Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Przygotowania programu teoretycznego i praktycznego
b) przygotowania i powielenia materiałów szkoleniowych niezbędnych do przeprowadzenia warsztatu oraz umieszczenie na tych materiałach informacji, że szkolenia są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL;

W ofercie prosimy podać:
1. Szczegółowy program warsztatu
2. Cenę brutto warsztatu
3. Kwalifikacje osoby prowadzącej warsztat.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli
05-506 Lesznowola, Gminnej Rady Narodowej 66
tel. tel. (22) 757 92 32, fax . tel. (22) 757 92 32,
e-mail: gops@gops-lesznowola.pl
Ofertę prosimy złożyć osobiście, pocztą lub e-mailem do dnia 30 października 2013 roku do godz. 15
Zamawiający dokona wyboru oferty zgodnie z następującymi kryteriami:
Cena 100%

Niniejsze zapytanie ma na celu zbadanie rynku i nie jest zobowiązaniem do zawarcia umowy.





W Gminie Lesznowola trwa VI edycja projektu systemowego pod nazwą „Kapitał na przyszłość” realizowanego w ramach POKL Poddziałanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej” i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W projekcie oprócz kursów dla beneficjentów zostały zaplanowane również działania środowiskowego, które mają na celu integrację społeczności lokalnej. Ponieważ zbliżają się święta doskonałym sposobem na wspólne z mieszkańcami spędzenie czasu wolnego okazały się warsztaty z dekoracji stołu Wielkanocnego. W świetlicy OSP Mroków w spotkali się Beneficjenci projektu oraz mieszkańcy okolicznych sołectw gdzie w miłej atmosferze , wspólnie z trenerkami uczyli się jak udekorować stół, w jaki sposób samodzielnie i małym nakładem finansowym wykonać palmę i inne ozdoby świąteczne.
Warsztaty oprócz zdobytych umiejętności przyczyniły się do poprawy funkcjonowania beneficjentów w środowisku oraz większej integracji mieszkańców i wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Ponieważ uczestnicy warsztatów bardzo pozytywnie oceniły takie działania Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej na pewno będzie je kontynuował w bieżącym roku.
Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania naszej strony internetowej www.gopslesznowola.pl, na której zamieścimy ogłoszenia o następnych warsztatach otwartych dla mieszkańców Gminy Lesznowola.

W imieniu GOPS Lesznowola
Koordynator Projektu




Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli
informuje o realizacji projektu
„Kapitał na przyszłość”
Poddziałanie 7.1.1 POKL Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
przez ośrodki pomocy społecznej”


Celem głównym projektu jest zmniejszenie obszarów wykluczenia poprzez aktywna integrację oraz środowiskową pracę socjalną.
W bieżącym roku zostaną zrealizowane kompleksowe programy szkoleniowo-doradcze dla 16 osób obejmujące:
  • warsztaty kompetencji społecznych, radzenia sobie ze stresem, kontroli złości,
  • warsztaty umiejętności wychowawczych, umiejętności integracji obowiązków rodzinnych z zawodowymi
  • warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia,
  • zarządzanie budżetem domowym, autoprezentacja, wizaż.
  • usługi asystenta rodziny
  • skierowanie i finansowanie zajęć szkolnych związanych z uzupełnieniem wykształcenia na poziomie gimnazjalnym lub licealnym
  • kursy zawodowe
  • doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe
  • warsztaty kulturalno-edukacyjne dla społeczności lokalnej.

Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe, catering
oraz wsparcie finansowe w postaci zasiłków celowych.



Projekt skierowany jest do osób korzystających z pomocy społecznej w wieku aktywności zawodowej oraz ich otoczenia.


Rekrutacja do projektu
prowadzona będzie przez pracowników socjalnych
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli.


Koordynator projektu
Janina Klocek


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli
informuje o zmianie grupy docelowej w projekcie
„Kapitał na przyszłość”
Poddziałanie 7.1.1 POKL Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
przez ośrodki pomocy społecznej”

ze względu na brak chętnych rodzin niepełnych
i wielodzietnych do udziału w projekcie.



Projekt obecnie skierowany jest do wszystkich osób
korzystającychz pomocy społecznej w wieku aktywności
zawodowej oraz ich otoczenia.



Rekrutacja do projektu prowadzona jest przez pracowników socjalnych
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli.


Koordynator projektu
Janina Klocek





W związku z realizacją Projektu Systemowego „Kapitał na przyszłość, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli w ramach Działania 7.1 „Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji”, Poddziałania 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, zapraszamy do złożenia oferty cenowej na realizację

2- godzinnego warsztatu edukacyjno- kulturalnego dla środowiska lokalnego pod nazwą
„ Dekoracja Stołu Wielkanocnego”.

Termin realizacji warsztatu: 22 marca 2013 r godz. 18 – Świetlica OSP Mroków

Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Przygotowania programu teoretyczno-pokazowego
b) przygotowania i powielenia materiałów szkoleniowych niezbędnych do przeprowadzenia warsztatu oraz umieszczenie na tych materiałach informacji, że szkolenia są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL;

W ofercie prosimy podać:
1. Szczegółowy program warsztatu
2. Cenę brutto warsztatu
3. Kwalifikacje osoby prowadzącej warsztat.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli
05-506 Lesznowola, Gminnej Rady Narodowej 66
tel. tel. (22) 757 92 32, fax . tel. (22) 757 92 32,
e-mail: gops@gops-lesznowola.pl
Ofertę prosimy złożyć osobiście, pocztą lub e-mailem do dnia 20 marca 2013 roku do godz. 13
Zamawiający dokona wyboru oferty zgodnie z następującymi kryteriami:
Cena 100%

Niniejsze zapytanie ma na celu zbadanie rynku i nie jest zobowiązaniem do zawarcia umowy.





Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli
informuje o naborze uczestników do projektu
„Kapitał na przyszłość”
na rok 2013
Poddziałanie 7.1.1 POKL
„Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
przez ośrodki pomocy społecznej”


Celem głównym projektu jest zmniejszenie obszarów wykluczenia poprzez aktywna integrację oraz środowiskową pracę socjalną.
W działaniach szkoleniowo-doradczych w bieżącym roku udział może wziąć 16 osób.

Projekt skierowany jest do rodzin niepełnych
i wielodzietnych korzystających z pomocy
społecznej, w wieku aktywności zawodowej oraz ich
otoczenia.

` Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe, catering
oraz wsparcie finansowe w postaci zasiłków celowych.

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie przez pracowników
socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli
do dnia 31 marca 2013 roku.


Lesznowola 15 02 2013 r
Koordynator projektu
Janina Klocek


Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 
Rodzina 500+
 
E-puap 2
 
Powiatowy Urząd Pracy Piaseczno
 
Empatia
 
Urząd Gminy Lesznowola